Vodafone 150 pozwoli nawet na 5-godzinne rozmowy lub 400 godzin czuwania

Najtańszy telefon na naszej planecie

Vodafone 150

Międzynarodowy operator telefonii komórkowej z siedzibą w Newbury, w Wielkiej Brytanii, chce wprowadzić na rynek najtańszy telefon, jaki kiedykolwiek ujrzał światło dzienne. Urządzenie o nazwie Vodafone 150 ma kosztować zaledwie 15 dolarów (mniej niż 50 złotych), a skierowane będzie na nowo tworzone rynki, jak Indie, Demokratyczna Republika Konga, , Ghana, Kenia, Lesotho, Mozambik, Katar, Republika Południowej Afryki czy Tanzania – w większości więc do krajów afrykańskich. Brytyjski operator dodał do tego grona również Turcję, jednak nie jest kraj ubogi w infrastrukturę telekomunikacją – 65 milionów ze wszystkich 72 milionów mieszkańców posiada tam telefon komórkowy.

Za te 15 dolarów, otrzymamy zupełnie podstawowe technologie, jak monochromatyczny wyświetlacz. Zabraknie natomiast jakiejkolwiek łączności, umożliwiającej połączenie się z Internetem. Dostępna ma być również bardziej „high-endowa” wersja z kolorowym wyświetlaczem i radiem FM, a to za zaledwie 5 dolarów więcej.

My w Polsce możemy kupić za mniej niż 90 złotych telefon z kolorowym ekranem, połączeniem z Internetem, a nawet możliwością wysyłania MMS-ów!