Najtańszy telefon na naszej planecie

Vodafone zapowiada, jak sama określa, najtańszy telefon na naszej planecie, który będzie kosztował zaledwie 15 dolarów, zaś skierowany będzie na nowo tworzone rynku.

Międzynarodowy operator telefonii komórkowej z siedzibą w Newbury, w Wielkiej Brytanii, chce wprowadzić na rynek najtańszy telefon, jaki kiedykolwiek ujrzał światło dzienne. Urządzenie o nazwie Vodafone 150 ma kosztować zaledwie 15 dolarów (mniej niż 50 złotych), a skierowane będzie na nowo tworzone rynki, jak Indie, Demokratyczna Republika Konga, , Ghana, Kenia, Lesotho, Mozambik, Katar, Republika Południowej Afryki czy Tanzania – w większości więc do krajów afrykańskich. Brytyjski operator dodał do tego grona również Turcję, jednak nie jest kraj ubogi w infrastrukturę telekomunikacją – 65 milionów ze wszystkich 72 milionów mieszkańców posiada tam telefon komórkowy.

Za te 15 dolarów, otrzymamy zupełnie podstawowe technologie, jak monochromatyczny wyświetlacz. Zabraknie natomiast jakiejkolwiek łączności, umożliwiającej połączenie się z Internetem. Dostępna ma być również bardziej „high-endowa” wersja z kolorowym wyświetlaczem i radiem FM, a to za zaledwie 5 dolarów więcej.

My w Polsce możemy kupić za mniej niż 90 złotych telefon z kolorowym ekranem, połączeniem z Internetem, a nawet możliwością wysyłania MMS-ów!

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.