Ekrany mogą ze sobą współpracować, ale mogą również pracować oddzielnie

Notebook z dwoma 17-calowymi ekranami

Firma rodem z Alaski wprowadza na rynek maszynę o nazwie SpaceBook 17, który rzeczywiście wygląda jak kosmiczny notebook, bowiem posiada dwa 17,3-calowe ekran z podświetleniem LED.

Notebook z dwoma ekranami to nic nowego – jakiś czas temu widzieliśmy już maszynę Lenovo ThinkPad W700, a także netbooka firmy Kohjinsha. Firma gScreen z Alaski prawdopodobnie wzorowała się raczej na tym drugim, gdyż wyposażyła swój „kosmiczny notebook” w dwa tej samej wielkości ekrany, umieszczone obok siebie. Ekrany z podświetleniem LED mają jednak przekątną 17,3 cala, a nie 10 cali, jak w przypadku netbooka japońskiej firmy.

Ponadto w wyposażeniu dwuekranowego notebooka SpaceBook 17 znajdziemy procesor Intel Core i7-620M z taktowaniem 2,66 GHz, 4 GB pamięci DDR3, dysk twardy o pojemności do 500 GB (7200 rpm), procesor graficzny GeForce GTS 105M z 1 GB pamięci, złącze HDMI, a także nagrywarkę DVD, czytnik kart pamięci, łączność WiFi, Bluetooth 2.1, port Gigabit Ethernet oraz 9-komorową baterię. Przy takiej wielkości, waga notebooka nie jest zbyt duża – około 4 kilogramy.

Zobaczcie także nasz ranking dużych notebooków!

Model SpaceBook 17 z preinstalowanym systemem operacyjnym Windows 7 Professional trafi do sprzedaży w maju 2010 roku, w cenie powyżej 8600 złotych. Więcej informacji na stronie producenta.

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.