Do aparatu są również dodatki, m.in. wodoodporny pilot na podczerwień oraz wodoodporna obudowa do 60 metrów

Odporny na kurz, mróz i wodę Pentax Optio W90

Pentax prezentuje aparat cyfrowy dla aktywnych - model Optio W90 jest bowiem odporny na mróz, wodę (do 6 metrów), kurz oraz upadki z 1,5 metra.

W odpowiedzi na odporny na wszystko aparat Sony TX5, Pentax przygotował premierę swojego pancernego kompaktu, który może pracować w temperaturze do -10 stopni Celsjusza, pod powierzchnią wody na głębokości 6 metrów oraz po upadku z wysokości 1,5 metra. Aparat Optio W90 jest również odporny na kurz. Cechuje się zatem bardzo podobnymi parametrami do wspomnianego konkurenta ze stajni Sony.

W wyposażeniu nowego aparatu znajdziemy natomiast 12-megapikselową matrycę, obiektyw z 5-krotnym zoomem i zakresem ogniskowych 28 – 140mm (ekwiwalent dla małego obrazka), możliwość kręcenia filmów w rozdzielczości 720p, system wykrywania do 32 twarzy w kadrze, a także stabilizację obrazu opartą na oprogramowaniu oraz matowy wyświetlacz, co z pewnością ucieszy wszystkich amatorów fotografii plenerowej.

Nowością jest tu tryb Cyfrowego Mikroskopu, dzięki któremu możemy wykonywać ostre zdjęcia (i filmy) przedmiotom znajdującym się w odległości zaledwie centymetra od obiektywu.

Pentax Optio W90 trafi na rynek w kwietniu, w cenie 330 dolarów (ponad 1000 złotych). Cenowo zatem bardzo podobnie do aparatu Sony. Tylko ten design…

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.