Onet.pl uruchomił serwis „wideo na żądanie” we współpracy z TVN i Warner Bros. Entertainment

Już na starcie w ofercie serwisu znajdzie się 1 350 różnych materiałów wideo – popularnych polskich i amerykańskich seriali, programów telewizyjnych oraz filmów fabularnych.

vod.onet.pl powstał we współpracy z telewizją TVN oraz Warner Bros. Entertainment. W serwisie dostępne będzie archiwum seriali TVN zawierające łącznie ponad 700 odcinków. Na stronie vod.onet.pl można obejrzeć popularne amerykańskie seriale, a także największe telewizyjne produkcje. Fani amerykańskich seriali będą mogli oglądać oficjalne polskie premiery odcinków wkrótce po ich emisji w USA. Łącznie w ciągu dwóch najbliższych lat na vod.onet.pl pojawi się ponad 1 000 odcinków amerykańskich seriali. Oferta programowa vod.onet.pl obejmuje nie tylko seriale, ale również popularne polskie i zagraniczne produkcje telewizyjne. Serwis oferuje także bogaty wybór zagranicznych programów telewizyjnych. Telewizyjne zasoby serwisu urozmaicą m.in. rozmowy z postaciami współczesnego kina i programy muzyczne. Ofertę vod.onet.pl uzupełniają największe produkcje filmowe z Hollywood na licencji Warner Bros. International Television Distribution. W ciągu dwóch lat internauci będą mogli obejrzeć łącznie 320 pełnometrażowych filmów fabularnych z wytwórni Warner Bros.

Do skorzystania z vod.onet.pl wystarczy przeglądarka internetowa. Nie ma potrzeby instalowania dodatkowych aplikacji. Przy tworzeniu serwisu wykorzystano najnowsze technologie Silverlight, Play-Ready i Smooth-Streaming firmy Microsoft. To ostatnie rozwiązanie pozwala dostosowywać w czasie rzeczywistym jakość obrazu i dźwięku wyświetlanego na ekranie komputera do aktualnej przepustowości łącz użytkownika.

Większość pozycji w serwisie jest dostępna bezpłatnie w modelu reklamowym. Oferta płatna obejmuje zakup pojedynczych pozycji (np. wybranego odcinka serialu), serii, czyli całego sezonu wybranego serialu, albo pakietu, na który składają się proponowane seriale lub filmy. Cena pozycji udostępnianych w modelu płatnym jest konkurencyjna w stosunku do kosztu wypożyczenia DVD czy zakupu biletu do kina. Większość materiałów można oglądać bez rejestracji czy logowania do serwisu. Tylko w niektórych przypadkach jest ono wymagane. Założenie konta jest proste (wymagany jest jedynie adres e-mail oraz hasło) a ponadto daje dodatkowe korzyści przy korzystaniu z serwisu, np. pozwoli odtworzyć ponownie opłacony już film, jeśli z jakichkolwiek przyczyn wymagane będzie ponowne uruchomienie przeglądarki czy komputera.

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.