Panasonic wprowadza do sprzedaży w Polsce pierwsze telewizory Viera prezentowane na CES 2010

Panasonic Viera

Do końca lutego br. do sprzedaży w Polsce zostanie wprowadzony 42-calowy telewizor plazmowy VIERA serii G20. Panel wykonany w technologii NeoPDP ma łączyć w sobie wysoką jakość obrazu z szeregiem funkcji pozwalających na stworzenie w domu centrum multimedialnego, które będzie skupiało przed telewizorem całą rodzinę. TX-P42G20E jest telewizorem Full HD (1 920 x 1 080) oferującym technologię Intelligent Frame Creation Pro 600 Hz, dzięki której obraz ma być wyjątkowo płynny. Funkcja Infinite Black Pro z rzeczywistym współczynnikiem kontrastu 5 000 000:1 ma zapewnić głęboką czerń nieosiągalną w telewizorach innych technologii. Modele plazmowe Panasonic tradycyjnie wyróżniają się czasem reakcji 0,001 milisekund.

Model z serii G20 został wyposażony w funkcję Viera Cast, która po połączeniu odbiornika z siecią pozwala na przeglądanie wybranych serwisów internetowych takich jak np. YouTube, Google Picasa czy polski serwis Eurosport.. Dodatkowym atutem plazmy jest przeglądarka Viera Image Viewer umożliwiająca odtwarzanie formatów: AVCHD, MPEG2, DivXHD, JPEG, MP3, AAC. Telewizor posiada 4 wejścia HDMI, USB, port LAN i wejście komputerowe.

Kolejne dwa telewizory, które już w lutym będzie można kupić w naszym kraju to 50- i 42-calowe modele serii X20. Obydwa telewizory posiadają tuner DVB-T MPEG-4 i zapewniają jakość obrazu w klasie HD. TX-P50X20E i TX-P42X20E zostały wyprodukowane na bazie ekologicznych, bezołowiowych paneli plazmowych o żywotności 100 000 godzin. Funkcjonalność modeli, obok technologii poprawiania jakości obrazu, uzupełniają opcje multimedialne, takie jak np. Viera Image Viewer pozwalający odtwarzać formaty AVCHD, MPEG2, JPEG.

Za odwzorowanie kolorów obrazu, we wszystkich modelach wprowadzanych na polski rynek, odpowiadają funkcje Deep Colour i x.v. Colour, a także system zarządzania kolorem 3D, za wierność reprodukowanego dźwięku i obrazu dodatkowo certyfikat systemowy THX.

Nowe modele telewizorów Panasonic Viera będę dostępne w sprzedaży w cenach brutto:

  • TX-P42G20E – 4 599 PLN
  • TX-P50X20E – 3 699 PLN
  • TX-P42X20E – 2 899 PLN