Pierwszy smartfon z Windows Phone 7

Microsoft zaprezentował pierwsze urządzenie, które pracuje pod kontrolą systemu Windows Phone 7. Smartfon, przygotowany przez LG, posiada klawiaturę QWERTY i dotykowy ekran o rozdzielczości WVGA.

Po oficjalnej prezentacji mobilnego systemu operacyjnego Windows Phone 7, przyszła pora na pokazanie pierwszego urządzenia, które pracuje pod kontrolą nowej platformy Microsoftu. Smartfon został zaprojektowany przez firmę LG, posiada wysuwaną klawiaturę QWERTY, 5-megapikselowy aparat cyfrowy, szybki procesor oraz duży, dotykowy ekran o rozdzielczości 800 x 480 pikseli. Nic więcej na razie o tym urządzeniu nie wiadomo, wliczając w to informacje o jego dostępności i cenie.

Nie milkną również dyskusje na temat wielozadaniowości nowego systemu Microsoftu. Pewne jest, że w tle będzie można puścić muzykę i uruchomić kilka innych zadań, jednak w kwestii uruchamiania wielu aplikacji firm trzecich na razie Microsoft w ogóle nie wspomina. Wielozadaniowość w WP7 będzie prawdopodobnie więc połowiczna, pozwalając użytkownikom na niewiele więcej, niż telefony bez systemu operacyjnego.

Przedstawiciele Microsoftu nie chcą również zdradzić, czy smartfony takie jak HTC HD2, będą kwalifikować się do aktualizacji do nowszej wersji systemu, czy też nowy OS będzie można otrzymać wyłącznie po zakupie nowego smartfona.

Według niepotwierdzonych informacji, pierwsze urządzenia z systemem Windows Phone 7 powinny pojawić się pod koniec roku, mniej więcej w okresie świątecznym.

Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.