Nexus One dostępny będzie wyłącznie w sklepach stacjonarnych

Rozmawiaj z Anglikiem po polsku, czyli Google Tłumacz w telefonie

Google planuje wdrożyć usługę natychmiastowego tłumaczenia rozmów telefonicznych w ten sposób, aby na przykład Polak mógł przez telefon bez problemu dogadać się z Anglikiem.

Zapewne dla wielu z was tłumaczenie rozmowy „w biegu” nie jest niczym nowym. Takie zjawisko można zaobserwować na przykład podczas spotkań najwyższych urzędników z dwóch państw, kiedy to prezydent Rosji, mówiąc w swoim ojczystym języku, może bez problemu dogadać się z prezydentem USA, mówiącym po angielsku. To dlatego na stanowisku prezydenta nie jest wymagana znajomość języka obcego.

Ale przejdźmy do rzeczy. Google planuje udostępnić taką usługę również nam – zwykłym zjadaczom chleba, którzy od czasu do czasu potrzebują zadzwonić do obcokrajowca, nie znając jego języka. Firma z Mountain View chce połączyć jej technologię automatycznego tłumaczenia z systemem rozpoznawania głosu – obydwie te funkcje są aktualnie eksploatowane przez usługi Google’a.

Oczywiście przed Google’em wciąż mnóstwo pracy, zatem należy się spodziewać, że premiera usługi tłumaczenia rozmów na żywo odbędzie się najwcześniej za kilka lat. Jesteśmy jednak dobrej myśli.

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.