SDXC 64 GB – największa karta w formacie SD już niebawem w sprzedaży

Nowa karta SD charakteryzuje się największą pojemnością jaką oferuje SanDisk w tym formacie, dzięki czemu idealnie nadaje się do nagrywania video w rozdzielczości HD.

SanDisk ogłosił dzisiaj premierę nowej 64-gigabajtowej SanDisk Ultra SDXC karty SDTM o największej pojemności w ofercie firmy. Ze swoimi 64GB pojemności, prędkością odczytu sięgającą 15 MB/s i standardem transferu danych Class 4, nowa karta jest ciekawym rozwiązaniem do zapisu/odczytu dużych plików o wysokiej rozdzielczości 1080p.

Produkcja kart SDXC jest oparta o nową specyfikację SD 3.0, która umożliwia rozwój kart o wielkości 2 terabajtów (TB). Struktura plików exFAT na kartach SDXC ma ułatwiać nagrywanie długich plików wideo w rozdzielczości HD. Na 64-gigabajtowej karcie SanDisk Ultra SDXC można zapisać ponad 8 godzin takiego materiału video z prędkością 9 Mbps (standard HD).

Ponieważ specyfikacja SD 3.0 została opublikowana stosunkowo niedawno, na rynku może być wciąż stosunkowo mało urządzeń, dostosowanych do tego standardu.  Jednak wszystko wskazuje na to, że  rozwój i zwiększenie liczby produktów wykorzystujących technologię SDXC w najbliższym czasie szybko wzrośnie. Canon podczas niedawno zakończonych targów CES ogłosił, że wszystkie kamery z nowej serii VIXIA i aparaty PowerShot będą kompatybilne z kartami SDXC. Już wkrótce standard SDXC wejdzie do użytku w znaczącej liczbie produktów z zakresu elektroniki konsumpcyjnej np. telewizorach HD, odtwarzaczach i nagrywarkach Blu-ray, kamerach, systemach nawigacji i telefonach komórkowych. Czytniki kart pamięci SanDisk ImageMate są kompatybilne z kartami SDXC, jeżeli użytkowany system operacyjny wspiera format plików exFAT.

Karta 64GB SanDisk Ultra SDXC ma dożywotnią, limitowaną gwarancję. Karta jest już dostępna w sprzedaży na stronie www.sandisk.com. Już niebawem będzie ona dostępna na całym świecie, także w Polsce w cenie ok. 1 120 PLN brutto (cena zawiera podatek VAT).

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.