80 procent korporacji z listy Global 100 wybrało serwery z procesorami Itanium do wykonywania najbardziej krytycznych aplikacji

Serwerowy procesor Intel Itanium 9300

Firma Intel Corporation wprowadza do sprzedaży procesor Itanium z serii 9300, poprzednio znany pod nazwą kodową Tukwila, który zapewnia ponad dwukrotnie wyższą wydajność niż poprzednik.

W dniu dzisiejszym firma Intel wprowadza do sprzedaży procesor Itanium 9300 o nazwie kodowej Tukwila, który jest odpowiedzią na 8-rdzeniowy procesor Power7 firmy IBM. Nowy układ zapewnia ponad dwukrotnie wyższą wydajność niż poprzednik, zwiększa skalowalność i dodaje funkcje wpływające na niezawodność do platformy Itanium, która już teraz obsługuje krytyczne aplikacje w 80 procentach korporacji z listy Global 100.

Procesor Itanium 9300, który zawiera dwa miliardy tranzystorów, oferuje dwukrotnie więcej rdzeni niż poprzednik (cztery zamiast dwóch), osiem wątków na procesor (dzięki ulepszonej technologii Intel Hyper-Threading), rozbudowaną pamięć podręczną, nawet 800-procentowy wzrost przepustowości magistrali, 500-procentowy wzrost przepustowości pamięci i 700-procentowy wzrost pojemności pamięci, dzięki zastosowaniu standardowych komponentów DDR3.

Krytyczne aplikacje korporacyjne wymagają też funkcji gwarantujących niezawodność we wszystkich komponentach platformy. Procesor Itanium 9300 zwiększa odporność platformy za sprawą mechanizmów niezawodności, dostępności i serwisowalności (RAS), które obejmują procesor, technologię Intel QuickPath Interconnect oraz podsystem pamięci.

Zaawansowana architektura kontroli sprzętowej koordynuje obsługę błędów na poziomie sprzętu, oprogramowania wbudowanego i systemu operacyjnego, zwiększając dostępność systemu poprzez usuwanie skutków błędów, które dotychczas były nienaprawialne. Procesor Itanium 9300 wykorzystuje drugą generację technologii Intel Virtualization, która zwiększa wydajność i niezawodność. Chipset Intel 7500 może bezpośrednio przydzielać urządzenia wejścia-wyjścia maszynom wirtualnym, co przekłada się na dalszy wzrost wydajności.

Udoskonalone przełączanie w zależności od zapotrzebowania (Demand-Based Switching, DBS) obniża zużycie energii, kiedy stopień wykorzystania procesora jest niski. Technologia Intel Turbo Boost automatycznie zapewnia odpowiedni wzrost wydajności lub oszczędność energii wtedy, kiedy jest to potrzebne.

Ceny procesorów Intel Itanium 9300 wynoszą od 946 do 3838 dolarów w partiach po 1000 sztuk. Systemy OEM mają pojawić się w sprzedaży w ciągu 90 dni.

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.