Nexus One dostępny będzie wyłącznie w sklepach stacjonarnych

Sony Ericsson nie chciał zbudować Nexusa One

Jak twierdzi Bert Nordberg, szef firmy Sony Ericsson, jego firma nie chciała współpracować z Google'em, kiedy została poproszona o budowę smartfona Nexus One.

Google Nexus One to z pewnością jedna z najgorętszych premier tego roku, chociaż ostatnie wyniki sprzedaży są, łagodnie rzecz ujmując, niezbyt imponujące dla firmy z Mountain View. Być może takiego obrotu sprawy spodziewała się szwedzko-japońska spółka Sony Ericsson, której szef, Bert Nordberg, odmówił współpracy z wyszukiwarkowym gigantem, kiedy został poproszony o budowę pierwszego telefonu Google’a – Nexusa One.

Nordberg poinformował o tym fakcie w wywiadzie dla jednego ze szwedzkich magazynów – Sydsvenskan. Według niego Google chciało, aby Sony Ericsson produkował Nexusa One, jednak do współpracy nie doszło, gdyż szwedzko-japoński producent chce produkować telefony wyłącznie pod własną marką i „nie chce być uwikłany w kontrakty z innymi”.

Jak wszystko się skończyło, to doskonale wiemy. Google nawiązało współpracę z HTC i teraz obydwie firmy są zadowolone z takiego obrotu sprawy. Szef SE również nie narzeka, twierdząc podczas targów Mobile World Congress, że jego firma woli dotrzeć do amerykańskiego rynku o własnych siłach, a nie wspierać się na plecach innej firmy.

Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.