Outlook w pakiecie Microsoft Office 2010 Beta

Społecznościowy Outlook, czyli konkurencja dla Buzza

Microsoft Outlook

Microsoft planuje zintegrować serwisy społecznościowe Facebook, MySpace oraz LinkedIn ze swoją usługą Outlook. Z jednej strony jest to ruch, który wymusiła prawdopodobnie firma Google, wprowadzając do swojej oferty usługę Buzz, jednak z drugiej strony Outlook jest jednym z najpopularniejszych klientów e-mailowych dla przedsiębiorstw, a pracodawcy wcale nie muszą być zadowoleni z takiej przemiany – wydajność pracownika może spaść, gdy jego firmowa poczta będzie połączona z serwisami społecznościowymi, choć oczywiście nie musi.

W komunikacie prasowym, Microsoftu informuje, że publiczna wersja beta usługi LinkedIn for Outlook będzie dostępna dla milionów użytkowników pakietu Office 2010 Beta, którzy po raz pierwszy będą mogli połączyć się z publiczną siecią poprzez Outlook Social Connector. Microsoft poinformował, że współpracować będzie także z Facebookiem, nie wspominając o podległym mu serwisie MySpace.

Obecni beta-testerzy pakietu Office mają dostęp do usługi społecznościowej LinkedIn, która umieszcza profilowe zdjęcie, informacje o kontaktach i aktualizowane statusy w każdym e-mailu wysłanym do innego użytkownika LinkedIn.