Nowe funkcjonalności Windows 7 winą nieporozumienia

Windows 7 jednak nie niszczy baterii

Microsoft zbadał doniesienia w sprawie rzekomego niszczenia baterii w laptopach przez system Windows 7. Jak się okazało, winny nie jest ani BIOS, ani Windows, ani inny mechanizm.

Niedawno informowaliśmy o rzekomych problemach z notebookami pod Windows 7. Użytkownicy złościli się, że po instalacji Windows 7 ich baterie były uszkadzane przez system. Microsoft potwierdził diagnozę i zaczął szukać błędu. Jak się okazało, sypanie głowy popiołem odbyło się nieco przedwcześnie.

Windows 7 wykrywa, kiedy BIOS zaczyna procedurę oszczędzania baterii w wyniku jej zużycia i informuje swojego użytkownika, że najwyższy czas na zakup nowego ogniwa. Zużyta bateria ma o wiele niższą wydajność – czas pracy może się skrócić z dwóch godzin do trzydziestu minut. Użytkownicy, którzy otrzymali ten komunikat, byli rozgoryczeni – baterie nie są tanie, a przecież „zainstalowałem Windows 7 i bateria padla”.

Jak się okazało, Windows 7 nie zużywa ani nie uszkadza baterii. Co więcej, poprawnie rozpoznaje jej stan i komunikaty o jej zużyciu są prawidłowe. Tak przynajmniej wynika z badań Microsoftu, który przeanalizował sprzęt i oprogramowanie dwudziestu niezadowolonych klientów. Jak się okazuje, baterie po prostu… były stare i zużyte. Niezależnie od systemu, tak czy inaczej wyzionęły by ducha. A dlaczego takie komunikaty występują wyłącznie pod Windows 7? – Przypominam, że Windows 7 ma o wiele bardziej rozbudowane funkcje diagnostyczne od Visty czy XP. Poprzednie nasze systemy nie ostrzegały o rychłej śmierci baterii, bo zwyczajnie nie potrafiły – podsumowuje Bruce Sinofsky z Microsoftu.

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.