YouTube usuwa i przywraca „Rickroll video”

Z YouTube'a zniknęło kultowe wideo "Rickroll", które wśród niektórych internautów stało się legendarne. Google przyznało się do błędu i przywróciło klip.

– Co godzinę na YouTube trafia dwadzieścia godzin materiału filmowego. Liczymy więc ns naszą społeczność, by sama zgłaszała ich zdaniem nieodpowiednie treści. Zgłoszenia szybko przeglądamy i jeśli są słuszne – klipu nie ma w ciągu godziny. Zdarzają się jednak pomyłki i przeoczenia, wtedy również znikają klipy, które zniknąć nie powinny. Na szczęście przechowujemy je dalej, by w razie takiej pomyłki niezwłocznie je przywrócić – skomentował przedstawiciel YouTube’a usunięcie klipu Rickroll, którego obejrzało już trzydzieści milionów osób. Wideo zostało usunięte z powodu „naruszenia zasad serwisu”. Na szczęście, dla jego fanów, zostało już przywrócone.

Klip Rickroll przedstawia gwiazdę lat osiemdziesiątych, Ricka Astley’a, śpiewającego swój utwór „Never Gonna Give You Up”. Społeczność 4chana wykorzystywała go, by żartować sobie z innych osób. Rozsyłano linki do „szalenie ciekawych rzeczy”… tyle że po kliknięciu, zamiast owej super-ciekawej rzeczy pojawiał się Astley. Żart, z bliżej niezrozumiałych przyczyn, stał się kultowy, a zwrot „you’ve been rickrolled” trafił do słownika internetowej subkultury.

0
Źródło: Neowin.net
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.