750 tysięcy komputerów padło już ofiarą Knebera

Zmasowany atak nowego Trojana na 750 tysięcy komputerów z całego świata

Nowy typ konia trojańskiego zaatakował do tej pory 750 tysięcy komputerów, należących do 2500 firm i agencji rządowych na całym świecie.

Według badaczy z NetWitness, nowa odmiana botnetu ZeuS o nazwie „Kneber botnet” pracuje już na szkodę użytkowników od trzech lat. Firma twierdzi, że ten ogromny botnet zbiera mnóstwo informacji, wliczając w to 68 tysięcy firmowych loginów uwierzytelniających, danych dostępowych do systemów e-mailowych, internetowe konta bankowe, Facebooka, Yahoo, Hotmail, 2 tysiące certyfikatów SSL oraz zbiory danych i akt osób prywatnych. Atak dał również autorom dostęp do uszkodzonych Sieci. Według NetWitness, zebrane informacje były wykorzystywane do włamywania się na konta użytkowników, kradzieży firmowych i rządowych informacji oraz kopiowania i powielania osobistych, internetowych i finansowych tożsamości.

– Wielu analityków bezpieczeństwa próbowało zaklasyfikować ZeuSa jedynie jako Trojana, który kradnie informacje bankowe, jednak jest to naiwne podejście – mówi Alex Cox, który wykrył sieć botów Kneber.

Ponad połowa maszyn zainfekowanych Kneberem, padła również ofiarą botentu p2p o nazwie Waledac.

Nie daj się – sprawdź jak chronić się przed Trojanami!

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.