Sieciowe rozgrywki w Counter Strike'a mogą skończyć się tragicznie

17-latek dźgnięty nożem za oszukiwanie w grze Counter-Strike

Prawo

Graczy, którzy grają przez Internet w Counter-Strike’a jest tak dużo, że ciężko byłoby zliczyć tych, którzy korzystają z różnego rodzaju pomocy – tzw. cheatów. Najczęstszą karą dla niesfornych graczy jest ban – blokada nakładana przez administratorów. Dla 17-letniego Chińczyka oszukiwanie w grze Counter-Strike skończyło się jednak tragicznie. Zdarzenie miało miejsce w północnej prowincji Chin – Jilin, w kafejce internetowej, która nie wymagała od użytkowników posiadania kart identyfikacyjnych, nakazywanych przez chińskie prawo. Przy komputerach podłączonych do Sieci zasiadła grupa nastolatków.

Jeden z nich korzystał z programu Wallhack, umożliwiającego podglądanie przeciwników przez ściany i inne przeszkody, co najwyraźniej nie spodobało się innym graczom. Po chwilowej sprzeczce słownej, wybuchła bijatyka, a sprawca zamieszania został dźgnięty 30-centymetrowym nożem w głowę.

17-latek przez cały czas był przytomny i świadomy tego, co się dzieje dokoła. Natychmiast trafił do szpitala i po 10-godzinnej operacji, lekarze byli w stanie usunąć ostrze z czaszki nastolatka. Jego stan wciąż nie jest dobry, ponieważ istnieje duże prawdopodobieństwo wdania się zakażenia.

Tak czy inaczej, chłopak miał mnóstwo szczęścia, ponieważ nóż nie uszkodził wewnątrzczaszkowych naczyń krwionośnych. Nastolatek przeżył, jednak prognozy wciąż nie są zbyt klarowne.