Studenci otrzymają MacBooki i iPady, wraz z cyfrowymi pomocami naukowymi

30 tysięcy darmowych e-booków na premierze iPada

Przyszli szczęśliwi nabywcy tabletów Apple'a, już w dniu jego rynkowej premiery będą mogli bezpłatnie przeczytać 30 tysięcy e-książek, które znajdować się będą w aplikacji iBooks.

Chociaż początkowo aplikacja iBooks miała pewne problemy, głównie za sprawą swojego wyglądu, teraz przeżywa prawdziwy renesans i to jeszcze przed premierą. W momencie rynkowego debiutu iPada, w sklepie aplikacji dostępnych będzie aż 30 tysięcy e-książek i to całkowicie za darmo. Elektroniczne tytuły z publicznej domeny zapewnia internetowa biblioteka Gutenberg Project, która zatrudnia wyłącznie wolontariuszy. Być może wśród dostępnych za darmo książek nie znajdziemy najnowszych tytułów Stephena Kinga czy sagi Twilight, ale znajdą się wśród nich takie tytuły, jak Alicja w Krainie Czarów Lewisa Carrolla, Duma i Uprzedzenie Jane Austen, Drakula Brama Stokera czy też Iliada Homera. Wszystkie te i wiele, wiele innych pierwsi użytkownicy iPadów znajdą już w preinstalowanej na nim aplikacji iBooks. Na koniec wyjaśnię, że Gutenberg Project nie prowadzi tłumaczeń z języka angielskiego, więc podczas polskiej premiery iPada prawdopodobnie e-książki dostępne nie będą.

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.