Funkcja wykrywania zwierżąt, dołącza do wyposażenia kompaktowych aparatów

Aparat z funkcją wykrywania… zwierząt!

Firmie FujiFilm nie wystarcza już algorytm rozpoznawania twarzy, dlatego w najnowszym kompakcie o nazwie FinePix Z700, zastosowano inną funkcję - wykrywania zwierząt.

FinePix Z700 to aparat cyfrowy jedyny w swoim rodzaju, przynajmniej na razie. Podczas gdy inne kompakty konkurencji (i Firmy FujiFilm też) wykrywają wyłącznie ludzkie twarze, a i to czasem niezbyt dokładnie, nowy model potrafi wykrywać zwierzęta. Jest jednak kilka ograniczeń. Po pierwsze wasz pupil musi znajdować się na liście, aby aparat mógł go wykryć. Po drugie, nawet jeśli piesek czy kotek faktycznie znajduje się na liście, nie ma gwarancji, że funkcja zadziała. Podczas pokazu, aparat zwykłe zdjęcia wykonywał oczywiście bezbłędnie, jednak gdy zwierze się poruszało, funkcja wykrywania zwierząt nie działała poprawnie. Co więcej, aparat potrafił wykryć pluszowe zwierzaki, a nawet psa na zdjęciu, ale z prawdziwymi czworonogami miał już spore problemy.

Miejmy nadzieję, że do czasu rynkowej premiery tego 12-megapikselowego aparatu z dotykowym ekranem, FujiFilm poprawi działanie swojej nowej funkcji. FinePix Z700 ma trafić na rynek na początku przyszłego miesiąca, w cenie 280 dolarów (ponad 800 złotych).

Zobacz także nasz ranking kompaktów! Przetestowaliśmy już 120 modeli!

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.