Czy Steve Ballmer będzie musiał bić się z Google w segmencie systemów operacyjnych?

Ballmer: Microsoft w końcu wygra z Google’em

Podczas wywiadu przeprowadzonego przez Search Engine Land, Steve Ballmer - szef Microsoftu - podzielił się kilkoma niezwykle interesującymi faktami oraz przemyśleniami o Twitterze, Yahoo! i Google.

Danny Sullivan, redaktor naczelny Search Engine Land, przeprowadził interesujący wywiad z szefem Microsoftu podczas wystawy Search Marketing Expo w Santa Clara, skłaniając go do wyjawienia wielu ciekawych rzeczy – na przykład, Ballmer przyznał się do prowadzenia anonimowego konta na Twitterze na swój własny użytek. Nie jest jednak jego wielkim fanem – woli napisać posta na blogu, niż tweetować. Zapytany o zakup serwisu odparł, że lepiej będzie, jak Twitter pozostanie niezależny.

Najciekawsze jest jednak to, co głowa giganta z Redmond sądzi o pierwszej pozycji Google’a na rynku wyszukiwarek internetowych. Sullivan zadał bowiem pytanie, czy Microsoft prześcignie firmę z Mountain View w tym segmencie rynku, na które Ballmer odpowiedział w ten sposób – Nie ma dobrej odpowiedzi na takie pytanie. Jeśli powiem tak, to weźmiecie mnie za aroganta, a gdy powiem nie, to powiecie, że nie wierzę w powodzenie swojej firmy. Dlatego odpowiedź brzmi: tak, któregoś dnia.

Ballmer uważa, że największą zaletą Google’a jest to, że był pierwszy w tym segmencie. Microsoft ma jednak wielkie plany co do wyszukiwarek internetowych, które w przyszłości nabiorą większego znaczenia w modelu biznesowym firmy.

Microsoft uczy się także na błędach innych – w tym przypadku konkretnie chodzi o problemy Google’a z prywatnością użytkowników usługi Google Buzz. Przypomnijmy, że gigant z Mountain View został pozwany w tej sprawie przez osoby prywatne. Od teraz, Ballmer myśli znacznie poważniej i szerzej na temat prywatności użytkowników.

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.