GeForce GTX 480 - premiera 26 marca

CeBIT 2010: Nvidia demonstruje GeForce’a GTX 480

Co prawda oficjalna prezentacja kart graficznych nowej generacji, opartych na architekturze Fermi, odbędzie się 26 marca, jednak Nvidia postanowiła zademonstrować możliwości tych kart.

Wyraźnie widać, słychać i czuć, że premiera kart graficznych serii GeForce GTX 400 zbliża się wielkimi krokami – najpierw partnerzy prezentowali puste pudełka i krótką demonstrację, a następnie pojawiły się w Sieci zdjęcia nowych kart. Teraz Nvidia postanowiła wziąć sprawy w swoje ręce i na targach CeBIT 2010 przedstawia możliwości karty graficznej GeForce GTX 480, która ma być najmocniejszą kartą graficzną na rynku, detronizując tym samym Radeona HD 5870 z tej pozycji.

Podgrzewając nieco atmosferę przed głównym daniem, które zaserwowane ma być 26 marca 2010 roku, Tom Peterson z firmy Nvidia demonstruje możliwości nowej karty, będącej według niego idealnym wyborem dla najbardziej wymagających graczy i użytkowników. Demonstrację zdominowały: technika ray tracingu do generowania fotorealistycznych obrazów, fizyka dzięki technologii PhysX oraz sprzętowa teselacja w połączeniu z DirectX 11 (prezentacja włosów szczególnie przypadła mi do gustu).

Z pewnością nie jest to jednak pełnia możliwości nowych GeForce’ów GTX 400 – przynajmniej mamy taką nadzieję, bowiem z większością tej demonstracji poradziłaby sobie karta graficzna serii GeForce GTX 200.

Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.