Z głową w chmurach

Cloud Computing, czyli przewodnik po przetwarzaniu w chmurze

Przetwarzanie w chmurze w dzisiejszych czasach nie jest już niczym egzotycznym.

Coraz więcej twórców oprogramowania przenosi swoje produkty do sieci, upraszczając tym samym życie swoim użytkownikom. Powoli oznacza to koniec instalowania programów, problemów z kompatybilnością, potrzebą synchronizacji/backupu, itd. Cloud Computing daje nam również dostęp do naszych danych z dowolnego komputera połączonego z siecią.

Galeria: Z głową w chmurach

Trend na „Chmurę” rośnie coraz szybciej – giganci tacy jak Microsoft zdecydowali się pójść w ślady innych producentów oprogramowania i tworzyć aplikacje dostępne w całości przez sieć. Polepszająca się jakość bezprzewodowych połączeń sieciowych popularyzuje ten trend jeszcze bardziej. Na szczęście nie na tyle, aby ludzie przestali dostrzegać minusy, jakie czekają na nich w chmurze. Mowa tutaj o przechowywaniu wszystkich danych użytkownika w miejscu, które zwiększa ryzyko pozyskania ich przez osoby trzecie. Twórcy oprogramowania starają się zabezpieczyć dostęp do danych użytkowników jak najlepiej, ale żadne zabezpieczenia nie dają 100% pewności. Użytkownicy mogą podjąć kilka zapobiegawczych środków, takich jak silne hasło alfanumeryczne i korzystanie z programów takich jak TrueCrypt.

Galeria: Z głową w chmurach

Po takim wstępie, zapraszamy do galerii, gdzie przygotowaliśmy dla was, naszym zdaniem najciekawsze propozycje oferowane przez „Chmurę”.

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.