45% badanych wyraża zadowolenie, gdy inni dostrzegają ich obecność na serwisie społecznościowym

Coraz więcej internautów jest uzależnionych od portali społecznościowych

Badania Retrevo Gadgetology dowodzą, że portale społecznościowe, takie jak Twitter czy Facebook, stają się dla wielu osób istotniejsze, niż seks czy posiłki.

Redakcja Retrevo Gadgetology postanowiła sprawdzić jak często, kiedy i gdzie ludzie korzystają z portali społecznościowych. Wyniki mogą wydawać się alarmujące – tworzy się zupełnie nowe uzależnienie, które cały czas przybiera na sile. Wielu ankietowanych zaczyna i kończy dzień z Web 2.0. Jest to dla nich istotniejsze od jedzenia czy współżycia z partnerem. Ponad połowa ankietowanych „nadaje” na portalach społecznościowych nawet po położeniu się do łóżka. 49 procent ankietowanych z grupy wiekowej poniżej 25 lat przyznało, że przerwanie posiłku by sprawdzić wiadomości na Facebooku czy Twitterze nie jest dla nich nienormalne. Osoby starsze podchodzą do tego z nico większym dystansem – tylko 27 procent ankietowanych podzieliło opinię młodszych.

42 procent ankietowanych zaczyna dzień od portali Web 2.0. – zaglądają na nie zanim wykonają jakąkolwiek inną czynność. 31 procent ankietowanych czerpie z portali społecznościowych informacje o świecie, zaś 27 procent sprawdza te witryny z rana nie wstając z łóżka – za pomocą iPhone’a. Najciekawszy wynik zostawiamy na deser: siedem procent ankietowanych przyznaje, że jest w stanie przerwać stosunek seksualny, by zobaczyć co nowego na Facebooku czy Twitterze…

0
Źródło: Retrevo
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.