W ciągu pierwszych trzech dni działania usługi 156 użytkowników serwisu wysłało swoje rozliczenia przez internet bez e-podpisu

e-Pity dla użytkowników Mac i Linux

E-pity

W serwisie e-pity.pl do wypełnienia deklaracji podatkowej za 2009 rok wystarczy komputer z dostępem do Internetu oraz dowolna przeglądarka internetowa. Wersja on-line popularnego programu e-pity jest alternatywą dla osób, które nie chcą instalować aplikacji na twardym dysku swojego komputera. Program posiada wszystkie zalety szybko zdobywającej rynek aplikacji e-pity off-line: jest darmowy, intuicyjny, prosty, pozwala na rozliczenie się z fiskusem w kilka minut i przekazanie 1% dowolnej organizacji pożytku publicznego. Umożliwia też przesłanie rozliczenia do urzędu skarbowego Internetem. Za pomocą aplikacji e-pity można rozliczyć formularze: PIT-28, PIT-36, PIT-36L, PIT-37, PIT-38, PIT-39, załączniki PIT/B, PIT/D, PIT/2K, PIT/O, PIT/M, PIT/Z, PIT/ZG, NIP-1, NIP-3 oraz wydrukować przelew podatkowy. Proces wypełniania deklaracji on-line można w każdym momencie przerwać i zapisać dane na swoim dysku, by w dowolnym czasie do niego wrócić, nie wpisując danych od nowa.

Program działa na wszystkich systemach wykorzystujących technologię Flash (Windows, Mac OS X, Linux: Red Hat, openSUSE, Ubuntu, Unix: Solaris 10) i w najpopularniejszych przeglądarkach internetowych (Internet Explorer, Firefox, Opera, Chrome, Netscape, Safari). Nie wymaga też instalowania dodatkowych programów (np. Adobe Reader) czy wtyczek.

W procesie wypełniania deklaracji wszystkie wprowadzane dane zapisywane są i odczytywane tylko na komputerze użytkownika, a nie na zewnętrznych serwerach dostawców oprogramowania, co jest atutem dla osób obawiających się o poufność zawartych w PIT-ach informacji. Dla dodatkowej ochrony wersja on-line została umieszczona pod adresem chronionym przez protokół SSL (https). Również wszystkie dane zapisywane są w pliku zakodowanym.

Wypełnienie deklaracji w serwisie e-pity.pl sprawia, że 1 grosz trafia na akcję e-las, w ramach której za zgromadzone środki firma e-file razem z fundacją Aeris Futuro posadzi prawdziwe drzewa. Wypełnić PIT-a on-line można pod adresem www.e-pity.pl