Gadu-Gadu i poczta elektroniczna w jednym

GG Network Poczta Gadu-Gadu

Poczta jest już otwarta bez zaproszeń dla wszystkich Internautów. Można zakładać adresy e-mail w prostej, krótkiej domenie gg.pl. Od dziś do poczty zalogować można się także na stronie portalu Gadu-Gadu.pl.

Taki zaawansowany sposób zintegrowania poczty e-mail z komunikatorem to pierwsze tego rodzaju rozwiązanie w Polsce. Komunikator Gadu-Gadu 10 to już nie tylko program do pogawędek, ale podstawowe centrum komunikacji, pozwalające na dowolny sposób bycia w kontakcie ze znajomymi.

Aby sprawdzić najnowsze wiadomości e-mail lub wysłać pocztę, wystarczy kliknąć kopertę/ikonkę poczty w komunikatorze. Czytanie i pisanie maili odbywa się w prosty sposób bez potrzeby otwierania dodatkowych stron www czy programu pocztowego. Całą komunikacją zarządzamy w jednym miejscu.

Do panelu poczty można zalogować się również tradycyjnie, pod adresem http://poczta.gg.pl i tam prowadzić korespondencję mailową oraz rozmawiać przez WebGadu, czyli komunikator Gadu-Gadu w wersji na stronę internetową, cały czas pozostawać w kontakcie ze znajomymi. Rozwiązanie to jest pomocne szczególnie w sytuacjach chwilowego braku dostępu do własnego komputera, np. u znajomych, w kafejce internetowej, na uczelni.

Dziś okno logowania do poczty pojawiło się także w portalu informacyjnym Gadu-Gadu.pl. Po wpisaniu numeru GG i hasła następuje przekierowanie do panelu poczty, na konto użytkownika.

Do swojego nowego konta Poczty Gadu-Gadu podłączyć można również inne dotychczasowe adresy e-mail, z których wiadomości będą pobierane na skrzynkę w domenie gg.pl. Pozwala to na połączenie kilku adresów i odbieranie wszystkich wiadomości w jednym miejscu. Można także swobodnie wysyłać z Poczty Gadu-Gadu wiadomości  z innych adresów e-mail, które połączone są z kontem pocztowym GG.

Poczta GG posiada również kilka ciekawych funkcji, m.in.: wyszukiwarka, wątkowanie wiadomości (przydatne przy ciągłości korespondencji na dany temat), dowolne przełączanie widoków, czy też opcja „szybka odpowiedź”. Przez stronę poczty można również blipować – a więc prowadzić mikroblog.