GeForce GTX 480 kontra Radeon HD 5870 – pierwsze porównanie

Nvidia zaprezentowała pierwsze porównanie swojej flagowej, choć jeszcze niewydanej karty graficznej, z najmocniejszym przedstawicielem konkurencji w procesie teselacji.

Choć do premiery karty graficznej GeForce GTX 480 – pierwszej opartej na procesorze graficznym w architekturze Fermi – jeszcze niespełna trzy tygodnie, a Radeon HD 5870 od jakiegoś czasu okupuje fotel lidera rankingów jednoprocesorowych kart graficznych, to Nvidia zamierza go z tego fotela czym prędzej zepchnąć. Co prawda wszystko i tak będzie wiadomo dopiero wtedy, gdy niezależne źródła przeprowadzą testy, jednak kalifornijski producent i tak postanowił przedstawić nam wyniki swojego porównania dwóch tych dwóch kart w procesie teselacji.

Z tabelki obok, przedstawiającej wyniki benchmarku Heaven, wynika, że GTX 480 jest tylko nieznacznie lepszy od starszego o pół roku Radeona, dopóki karta Nvidii nie zaczyna korzystać z teselacji przyspieszanej sprzętowo – wtedy GTX 480 odjeżdża rywalowi na ponad 20 klatek na sekundę. Dopóki jednak programiści nie zaczną wykorzystywać teselacji przyspieszanej sprzętowo, Radeon HD 5870 może okazać się bardzo konkurencyjnym modelem dla GeForce’a GTX 480.

Na poniższym filmiku możecie zobaczyć kolejną demonstrację karty GTX 480, która pierwszy raz ze strony Nvidii została pokazana „nago”. To jednak nie wszystko, bowiem pod koniec prezentowane są dwie karty GTX 480 w obudowie Maingear, które współpracują ze sobą w technologii 3D Vision Surround, generując stereoskopowy obraz na trzech monitorach Full HD.

Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.