Ostatnia aktywność w poczcie GMail

GMail będzie wykrywać „podejrzaną” aktywność kont

Google dodaje do swojej usługi e-mailowej funkcję monitorowania potencjalnie podejrzanych aktywności w obrębie procesu logowania się do konta GMail.

– Jeśli okaże się, że coś niecodziennego będzie działo się z twoim kontem, poinformujemy cię o tym poprzez wiadomość ostrzegawczą: „Uwaga: Uważamy, że do twojego konta uzyskano ostatnio dostęp z…”, wraz z regionem geograficznym, na tyle dokładnym jak tylko to możliwe – powiedział Pavni Diwanji, dyrektor inżynieryjny Google’a. Według niego, automatyczny system firmy z Mountain View będzie wyświetlać wiadomość ostrzegawczą tylko wtedy, gdy będzie możliwe wyznaczenie konkretnej lokalizacji geograficznej, z której pochodzi dany adres IP. Po kliknięciu w ikonkę „Szczegóły” obok wiadomości ostrzegawczej, można będzie zobaczyć okienko z ostatnią aktywnością konta, z którego się korzysta, a także ostatnie punkty, z których uzyskano do niego dostęp. Jeśli oczywiście zauważymy w tym okienku podejrzane wpisy, najlepszym sposobem na zabezpieczenie się jest natychmiastowa zmiana hasła. Jeśli natomiast dostęp uzyskany był legalnie (np. żona za granicą czy podróż służbowa), wystarczy kliknąć „Odrzuć”, aby usunąć wiadomość.

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.