Google kończy beta-testy nowego interfejsu, serwuje go coraz większej liczbie użytkowników

Niezmienna od lat strona główna Google'a, pod wpływem Binga, zaczęła ewoluować. Internetowy gigant wkrótce uruchomi nową wersję swojej strony głównej, z nowym designem.

Google czy Bing? Skuteczność obu wyszukiwarek to wdzięczny temat na test porównawczy. Wygląd to już jednak kwestia nie tylko tak zwanego „usability”, ale też i gustu. Dlatego nie będziemy oceniać która z witryn jest estetyczniejsza, ale Bing na pewno wygląda nowocześniej. Google zdaje sobie sprawę z marketingowo-wizerunkowego czynnika, zaczął więc beta-testy nowego designu dla swoich usług.

Losowo wybranym użytkownikom będzie serwowany nowy interfejs, który ma wyglądać nowocześniej (zrzuty ekranu w galerii). Będzie też wygodniej: opcja uwzględniania geograficznej selekcji przy wynikach wyszukiwania będzie teraz czytelniej umieszczona, wygodniejsze mają też być filtry wyników wyszukiwania. Opinie osób, które zostały wylosowane przez Google’a, nie są jednak entuzjastyczne. – Wygląda to okropnie. Jeżeli nie pozostaną przy czymś podobnym do tego, co jest obecnie, zmienię moje źródło informacji – komentuje jeden z testerów nową wersję Google News. My na razie się nie wypowiadamy – witryny jeszcze nie widzieliśmy, zrzuty ekranu pochodzą z portalu Neowin.net, za to chętnie poczytamy wasze opinie w komentarzach. Poprzednia zmiana interfejsu przypadła jednak wam, i nam, do gustu.

Źródło: Neowin.net
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.