Serwis zarządzany jest przez działający w ramach Google zespół o nazwie Data Liberation Front

Google.pl i wyszukiwanie w czasie rzeczywistym

W grudniu zeszłego roku Google wprowadziłp szereg nowości, które uzupełniły wyniki wyszukiwania dynamiczną treścią. Od dzisiaj ta funkcja jest dostępna również w Polsce.

Od teraz, natychmiast po przeprowadzeniu wyszukiwania,  będzie można sprawdzić najnowsze wpisy i aktualizacje z popularnych stron jak Twitter, MySpace czy FriendFeed, jak również nagłówki artykułów i postów z blogów opublikowanych kilka sekund wcześniej. Jeśli będą trafne, Google pokaże je na stronie wyników wyszukiwania.

Szukając na przykład informacji o znanej osobie, ulubionej drużynie sportowej lub ostatnich wydarzeniach politycznych – czy to najnowszy tweet, artykuł lub wpis na blogu, będzie można znaleźć je wszystkie w Google, tuż po ich opublikowaniu w sieci.

Dodatkowo, klikając na „Najnowsze wyniki” lub wybierając „Najnowsze” z menu opcji wyszukiwania, użytkownicy będą mogli zobaczyć całą stronę najnowszych tweetów, blogów, artykułów i innych aktualizacji treści z sieci. Można również filtrować wyniki wyszukiwania, wybierając „Aktualizacje”, aby zobaczyć jedynie nowości z micro-blogów, takich jak Twitter, FriendFeed, Jaiku i innych.

Funkcje wyszukiwania Google w czasie rzeczywistym opierają się na ponad tuzinie nowych technologii wyszukiwania, które umożliwiają przeglądanie ponad biliona dokumentów i przetwarzanie setek milionów aktualizacji każdego dnia. Oczywiście, nic z tego nie byłoby możliwe bez wsparcia  partnerów Google, takich jak Facebook, MySpace, Twitter, FriendFeed, Jaiku i Identi.cah.

Najnowsze wyniki wyszukiwania i nowe opcje wyszukiwania są również dostępne dla Iphone’a i urządzeń z platformą Android, przydatnych zwłaszcza w podróży, na przykład aby sprawdzić warunki na stoku, lub gdy stojąc w kolejce po bilety, czytamy najnowsze recenzje filmowe.

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.