Międzynarodowa Komisja Handlu odradza Apple'owi sądową walkę z Nokią i HTC

HTC gotowe na sądową bitwę z Apple’em

HTC twierdzi, że jest zwarte i gotowe na sądową wojnę z firmą Apple, która niedawno oskarżyła tajwańskiego producenta o naruszenie aż 20 patentów.

Na początku marca Apple wypowiedziało firmie HTC wojnę, oskarżając ją o naruszenie aż 20 patentów, dotyczących nie tylko sprzętu, ale również interfejsu użytkownika oraz podstawowej architektury. Nie trudno się jednak domyśleć, że działa wymierzone zostały nie tyle w HTC, co w cały system operacyjny Android, a więc firmę Google – przeczytaj komentarz do tej sprawy naszego mobilnego eksperta!

HTC nie zamierza jednak się poddawać, absolutnie nie przyznając się do winy. Tajwański producent jest gotowy na sądową batalię. Przypomina o tym, że jego telefony z dotykowymi ekranami pojawiły się na rynku w 2002 roku – jeszcze zanim ktokolwiek nawet pomyślał o skonstruowaniu iPhone’a. Firma nie zdradza, jaką taktykę przygotowuje na rozprawę sądową, jednak wydaje się być dość pewną swojego, zwłaszcza że murem za nią stoi Google, które jak lew zamierza bronić swojego systemu.

– HTC nie zgadza się z zarzutami Apple’a i będzie się w pełni bronić – powiedział Peter Chou, szef tajwańskiego producenta.

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.