HTC Touch Pro3 (nazwa kodowa Tera) jest bardziej kompaktowy niż druga generacja Touch Pro - mierzy 115 x 53 x 15,5 mm

HTC Touch Pro3 z Windows Mobile 6.5

Na trzeci kwartał 2010 roku, HTC przygotowuje premierę trzeciej generacji smartfona Touch Pro. Model ten będzie jednak sprzedawany z systemem WM 6.5, zamiast Windows Phone 7.

HTC wkrótce oficjalnie zaprezentuje smartfon Touch Pro3, który według wcześniejszych planów miał nazywać się Tera. Według europejskiego dystrybutora telefonów HTC, wczesne dostawy nowego modelu rozpoczną się w pod koniec tegorocznych wakacji, czyli niedaleko do okresu świątecznego, kiedy to na rynek trafią pierwsze urządzenia z systemem Windows Phone 7.

Ku zaskoczeniu, nowy smartfon korzystać jednak będzie ze starszej wersji mobilnego OS-u Microsoftu, czyli Windows Mobile 6.5. Dziwi to tym bardziej, ponieważ Microsoft zapowiedział już, że telefonów z WM6.5 nie będzie można zaktualizować do nowszej wersji systemu. Klienci zatem mogą nie być zainteresowani kupnem smartfona HTC TouchPro3, tym bardziej że jego specyfikacja techniczna również nie powala, przynajmniej zastosowany w nim ekran, który jest rezystywny i oferuje dość marną rozdzielczość.

HTC Touch Pro3 ma posiadać bowiem 3-calowy, rezystywny ekran dotykowy o rozdzielczości 400 x 240 pikseli, łączność 3G, WiFi b/g, Bluetooth 2.1, nawigację A-GPS, procesor Qualcomm z taktowaniem 600 MHz, 512 MB pamięci ROM, 256 MB pamięci RAM oraz wysuwaną klawiaturę QWERTY.

Cena HTC Touch Pro3 nie jest jeszcze znana.

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.