Maperia – społecznościowy lokalizator internetowy

Maperia.pl to lokalizator internetowy, posiadający cechy serwisu społecznościowego, dzięki któremu użytkownicy mają możliwość zamieszczania zdjęć, filmów wideo oraz opinii na temat konkretnych obiektów.

Serwis maperia to lokalizator internetowy tworzony przez internautów. Każdy użytkownik sieci może bowiem założyć tam swój profil i zamieszczać na mapie ulubione miejsca i obiekty wraz z ich zdjęciami oraz filmami wideo. Maperia.pl to także miejsce spotkań ludzi z danego miasta i regionu.

Maperia posiada oczywiście podstawowe funkcjonalności, do których należą: możliwość wyszukiwania wskazanych obiektów, przy użyciu słów kluczowych i adresów, w bazie punktów użyteczności publicznej (szkoły, banki, restauracje, etc.), obserwacja mapy w kilku trybach widoku: mapa drogowa, hybryda i zdjęcia satelitarne oraz wyznaczanie trasy ze wskazanego punktu początkowego do końcowego.

Dodatkowo cechuje go między innymi możliwość wyszukiwania obiektów znajdujących się w pobliżu poszukiwanej lokalizacji, po określeniu konkretnej odległości (np. w promieniu 10 km). Uzupełnia widok mapy zdjęciami i filmami wideo, dodanymi przez użytkowników portalu. Ponadto jego ważną cechą jest większa dokładność zamieszczonych map, dzięki której na zdjęciach satelitarnych dużych miast można rozpoznać konkretne domy i inne obiekty. Jednak to co jest w Maperii najbardziej unikalne, to stworzona wokół niej bardzo zróżnicowana społeczność.

Profil na portalu założyć może każdy, zarówno osoby fizyczne, jak i firmy. Maperia.pl umożliwia zamieszczanie ofert, cenników usług i innych informacji handlowych. Jest to swego rodzaju platforma umożliwiająca publikację darmowej reklamy. Oprócz samego zaistnienia w wyszukiwarce, firma, która utworzy swój profil może bowiem zaprezentować się na nim w wybrany przez siebie sposób.

Maperia to nie tylko internetowe narzędzie lokalizacyjno–społecznościowe, ale też serwis mobilny, przeznaczony dla osób, często korzystających z telefonów komórkowych i laptopów. Wyszukiwanie obiektów za pomocą tej aplikacji polega na wpisaniu nazwy i preferowanego zasięgu. Mobilna wersja Maperii pozwala łatwo odnaleźć interesujące nas miejsca, przejrzeć ich zdjęcia, przeczytać podstawowe informacje oraz opinie i komentarze dodane przez użytkowników.

Twórcy Maperii wciąż pracują nad nowymi funkcjonalnościami serwisu. Do stworzonej niedawno personalizacji dla każdego regionu, umożliwiającej wyszukiwanie obiektów i osób z danego województwa, dołożone zostaną rozbudowane funkcje społecznościowe oraz informacyjne. Przede wszystkim będzie można dołączyć do grup skupionych wokół konkretnych zainteresowań. Użytkownicy będą mieli możliwość wyszukiwania i poznawania ludzi z najbliższej okolicy. Dodatkowo na portalu pojawi się także lista ciekawych wydarzeń w wybranym przez nas regionie lub mieście. Niewykluczone też, że do każdego z regionów dodane zostaną najświeższe wiadomości lokalne.

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.