Microsoft Windows Phone 7 nie będzie stricte biznesowym systemem, po nim pojawią się kolejne

Microsoft chce być bardziej jak Apple

Według dziennika New York Times, Microsoft będzie się uczył od Apple'a w zakresie prowadzenia biznesu w segmencie mobilnych urządzeń.

Dziennik New York Times cytuje Terry’ego Myersona – wiceprezesa działu Windows Phone w Microsofcie – mówiącego, że iPhone „otworzył oczy firmie z Redmond na niektóre rzeczy, które muszą być zrobione, chociaż nie były planowane”. Nie ma tu jednak mowy o kopiowaniu jakiejkolwiek technologii wykorzystywanej w telefonie Apple’a czy też wyglądu iPhone’a, bowiem według Myersona, Microsoft ma dostęp do tych technologii od lat. Gigant z Redmond przy budowie telefonów z systemem Windows Phone 7, chce jednak wykorzystać bardziej swoje wizje i pomysły, niż propozycje swoich partnerów OEM, którzy do tej pory mieli wolną rękę.

Tym razem Microsoft chce współpracować z partnerami na innych zasadach, między innymi obniżając wymagania sprzętowe i zwiększając ilość oprogramowania projektowanego przez MS w nowych urządzeniach.

Podsumowując, Microsoft chce więc skopiować kontrolę Apple’a nad jego dostawcami, tak aby bardziej skonsolidować sprzęt z oprogramowaniem. Zapewne będzie to pożyteczne dla Microsoftu, tak jak to ma miejsce w przypadku firmy z Cupertino, jednak ucierpią na tym konsumenci, którzy będą mieli jeszcze mniejszy wybór.

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.