Microsoft Courier – nowe zdjęcia i filmy wideo

Microsoft Courier

Microsoft Courier będzie produktem, który ma co najmniej przyćmić ewentualny sukces iPada. Zaprojektowane, by być jak najłatwiejsze do wykorzystywania w ruchu, urzadzenie giganta z Redmond waży pół kilograma i jest grubości 1,5 centymetra, a będąc zamkniętym będzie mieć wymiary 7,5 x 10,5 cm (wszystkie wartości przybliżone). Wbrew wcześniejszym doniesieniom, urządzenie nie będzie oparte na Windows 7 – system operacyjny przypomina nieco oprogramowanie do Zune HD i Windows Phone 7 z elementami Project Pink i Metro (niewykluczone, że po prostu będzie to Windows Phone 7, który ma łączyć wyżej wymienione elementy). Z tego z kolei wynika, że Courier najprawdopodobniej będzie wyposażony w układ Tegra.

Urządzenie Microsoftu będzie posiadać wbudowaną kamerę internetowa, standardowe wyjście dźwiękowe i będzie najwygodniej obsługiwane przez dołączony rysik. Oczywiście, będzie można też użyć palców – Courier będzie obsługiwał nawet przeróżne gesty. Urządzenie będzie również potrafiło rozpoznawać pismo odręczne. Microsoft co prawda nie zapowiedział żadnej elektronicznej księgarni dla Couriera, jednak trudno sobie wyobrazić czytnika e-booków bez zoptymalizowanej pod niego usługi. Courier powinien pojawić się na rynku na przełomie trzeciego i czwartego kwartału bieżącego roku.

Poniżej prezentujemy klipy wideo, jakie wyciekły na temat Couriera. Niestety, redakcja Engadgeta nie wyraziła zgody na publikacje zdobytych przez nią zdjęć, dlatego zapraszamy do udostępnionej przez Engadgeta galerii.