Lepiej późno, niż wcale chciałoby się rzec. Tym bardziej, że premiera następcy Visty coraz bliżej

Microsoft wygrywa proces o downgrade do Windows XP

Batalia w sądzie trwała rok i skończyła się dobrze... przynajmniej dla Microsoftu. Sędzia umorzył postępowanie w sprawie "zbyt trudnego downgrade'u z Windows Vista do XP".

Poniedziałek dla niektórych to przykry dzień, ale Microsoft nie ma na co narzekać: sędzia federalny zakończył proces sądowy, który rozpoczął się w lutym ubiegłego roku. Wyniknął on ze skargi, jaką złożyła Emma Alvarado. Oskarżyła ona Microsoft o wpychanie na siłę swoim partnerom systemów Windows Vista i Windows 7, utrudniając powrót do Windows XP.

Alvarado przegrała, bo nie była w stanie udowodnić zysku, jaki Microsoft mógłby czerpać z rezygnowania ze starszej wersji Windows. – Jedyne, co tu się stało, to fakt, że Emma Alvarado uzyskała dwie wersje systemu operacyjnego Microsoftu za cenę jednego – stwierdził sędzia. Alverado twierdziła, że była zmuszona zapłacić 59,25 dolara firmie Lenovo, by usunąć system Vista na rzecz starszego XP. Microsoft wypiera się czerpania zysku z transakcji. – Microsoft nie nalicza opłat ani nie otrzymuje dodatkowych pieniędzy w momencie downgrade’u do starszego systemu – skomentował przedstawiciel firmy. Jak się okazuje, opłata jest naliczana przez partnera Microsoftu (w tym przypadku Lenovo) za czas roboczy i płytę z drugim systemem. Pani Alverado straciła więc rok czasu na oskarżanie nie tej firmy co trzeba.

0
Źródło: Neowin.net
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.