Dyski Scorpio Blue są objęte 3-letnią gwarancją

Mobilny dysk WD o pojemności 750 GB

WD dodaje do swojej oferty 2,5-calowy dysk twardy Scorpio Blue o pojemności 750 GB, który przeznaczony jest dla notebooków.

W odpowiedzi na dysk twardy Toshiby, zaprezentowany kilka dni temu, firma Western Digital przedstawia swój, 2,5-calowy dysk o pojemności 750 GB, przeznaczony dla notebooków. Jego konstrukcja jest wynikiem połączenia nowoczesnej technologii zapisu wysokiej gęstości opracowanej przez WD, umożliwiającej zmieszczenie 375 GB na jednym talerzu, oraz technologii Zaawansowanego Formatowania – rozwiązania, umożliwiającego zwiększenie wydajności formatu nośników, a przez to tworzenie dysków o większych pojemnościach. Dysk oferuje także technologię WhisperDrive, która jest połączeniem nowoczesnych algorytmów wyszukiwania, pozwalających uzyskać bardzo ciche środowisko pracy.

Do wyposażenia dysku WD dołącza również technologię ShockGuard, chroniącą elementy mechaniczne oraz powierzchnię talerzy dysku przed wstrząsami, oraz technologię SecurePark, która parkuje głowicę zapisującą z dala od powierzchni talerza w momentach rozruchu i zatrzymywania talerzy dysku, a także po jego wyłączeniu. Dzięki temu głowica nigdy nie dotyka powierzchni dysku, co skutkuje zmniejszonym zużyciem tego elementu, a przez to zwiększoną niezawodnością dysku oraz lepszą odpornością na wstrząsy wyłączonego sprzętu.

Dyski twarde WD Scorpio Blue 750 GB (model WD7500BPVT) są właśnie wysyłane do wybranych dystrybutorów i reselerów. Sugerowana cena wynosi 424 złote.

Zobacz nasz ranking 2,5-calowych dysków twardych!

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.