Otwarty kontroler aparatu - sesja z lustrzanką Canon 5D Mark II

Nintendo DS jako pilot do lustrzanki Canona

Grupa fotografów z HDRLabs stworzyła tak zwany Open Camera Controller, wykorzystując starszą konsolę Nintendo DS do kontrolowania funkcji lustrzanek cyfrowych firmy Canon.

Być może nie jest to coś, co przyda się każdemu fotografowi, ale z pewnością zespół fotografów HDRLabs ma się czym pochwalić. Udało mu się stworzyć Open Camera Controller – system kontrolowania nie tylko lustrzanek cyfrowych Canona, ale również aparatów Olympusa i Sigmy, który opiera się na starszej wersji przenośnej konsoli Nintendo DS. Załoga HDRLabs twierdzi, że mogą wykonywać z podłączonymi lustrzankami rzeczy, o których ich producenci nigdy nie myśleli. To między innymi możliwość wykonywania zdjęć poklatkowych z wbudowanym alarmem czy też uwalnianie migawki poprzez klaśnięcie dłońmi.

Co prawda system OCC nie jest na sprzedaż, ale HDRLabs dostarcza dokładne wskazówki w jaki sposób samemu można skonstruować taki gadżet – na swojej stronie internetowej prezentuje dokładny opis.

OCC było testowane z lustrzankami Canona 30D, 40D, 50D, 5D i 5D Mark II, lustrzankami firmy Sigma, aparatem Casio EX-FX1 oraz aparatem Olympus E-P1, jednak z pewnymi ograniczeniami.

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.