Technologia QuantumFilm w porównaniu z dzisiejszym krzemowym czujnikiem

Nowa technologia zapewni lepszą jakość zdjęć z telefonów niż z aparatów

Aparaty

Rozdzielczość zdjęć wykonywanych przez telefony komórkowe już dawno dorównała rozdzielczości, oferowanej przez cyfrowe aparaty kompaktowe. Jak wszyscy doskonale wiemy, nie to jest jednak najważniejsze, dlatego jakość zdjęć z telefonów pozostaje wciąż daleko w tyle za fotografiami wykonywanymi przez nawet najsłabsze cyfrówki. Firma InVisage Technologies chce to zmienić, prezentują swoją nową technologię, która zapewni wyższą jakość zdjęć w telefonach komórkowych, zwłaszcza w trudnych warunkach oświetleniowych.

Kalifornijska firma spędziła ostatnie trzy lata na projektowaniu warstwy QuantumFilm, zawierającej ołów i siarczek, która pokrywa czujnik aparatu i umożliwia mu przechwycenie większej ilości światła, niż jest to dzisiaj możliwe. W obecnych na rynku telefonach, czujniki zbudowane z krzemu przechwytują jedynie jedną czwartą światła, które przedostaje się do tego krzemu. Warstwa QuantumFilm, dzięki wykorzystaniu tzw. kwantowych kropek, pozwoli na przechwycenie nawet 95 procent tego światła.

Nowa technologia jest nie tylko rewolucyjna z punktu widzenia jakości wykonywanych zdjęć, ale również nie tak droga, jak mogłoby się wydawać. Proces dodania dodatkowej warstwy materiału jest na tyle prostym krokiem produkcyjnym, że może zostać wykonany przez typowe narzędzia, stosowane w teraźniejszych fabrykach.

Pierwsze produkty wykorzystujące QuantumFilm powinny pojawić się na rynku już w przyszłym roku.