Zespół pracujący nad chipsetami nForce, teraz pomoże w rozwoju drugiej generacji platformy Tegra

Nvidia łączy działy nForce i Tegra

Nvidia połączyła swoje zespoły odpowiedzialne za chipsety nForce oraz układ SoC Tegra, które wspólnie teraz zajmą się udoskonalaniem mobilnej platformy.

Z uwagi na to, że Intel wciąż nie uprawnił firmę Nvidia do produkcji licencjonowanych chipsetów dla procesorów opartych na architekturze Nehalem (czyli między innymi najnowszych Core i3, i5 oraz i7), zespół dotychczas zajmujący się właśnie chipsetami nForce, nie ma zbyt wiele pracy. Między innymi z tego powodu kalifornijski producent postanowił włączyć pracowników z tego zespołu do działu Tegra, w którym będą pracować nad ulepszaniem swojego układu System-on-Chip dla urządzeń mobilnych. Ruch ten potwierdza rzecznik firmy, Ken Brown – Połączyliśmy te zespoły, tworząc jeden zespół programistów platformy Tegra. To znacząco wzmocni nasze wysiłki w rozwijaniu platformy Tegra – powiedział. Prawdopodobnie nowy zespół ze „starymi” pracownikami zajmie się rozwojem platformy Tegra 2, która zadebiutowała na początku 2010 roku.

Czy to oznacza koniec prac Nvidii nad chipsetami? Być może nie koniec, ale z pewnością trwa właśnie zawieszenie prac nad produktami z serii nForce, przynajmniej do czasu rozwiązania sądowego sporu pomiędzy Nvidią a Intelem. Przypomnijmy, że Jen-Hsun Huang już nie może się doczekać rozprawy.

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.