Ezy Tablet PC jest też znacznie cięższy od iPada - waży kilogram

Pierwszy klon iPada

Prędzej czy później musiało to się zdarzyć - pojawia się pierwszy klon tabletu Apple'a, chociaż nie będzie z nim bezpośrednio konkurować. Jest to bowiem tablet PC z systemem Windows 7.

Ezy Tablet PC to pierwszy, ale na pewno nie ostatni klon iPada na rynku. Produkt przynajmniej z wyglądu bardzo przypomina tablet Apple’a, chociaż w znaczny sposób będzie się od niego różnił. Posiada bowiem większy, 10,2-calowy ekran multidotykowy oraz preinstalowany system Windows 7. Będzie więc tabletem PC, oferującym pełnię możliwości standardowego netbooka. W jego wyposażeniu znajdziemy ponadto procesor Intel Atom z taktowaniem 1,6 GHz, 2 GB pamięci RAM, 250-gigabajtowy dysk twardy, łączność WiFi, łączność 3G, trzy porty USB, czytnik kart pamięci oraz wyjście VGA. Oczywiście nie mogło zabraknąć 1,3-megapikselowej kamery internetowej, wielozadaniowości oraz obsługi technologii Flash – czyli tego, czego iPadowi brakuje. Musiało to jednak odbić się na żywotności baterii, która pozwoli jedynie na 3,5 godziny ciągłej pracy – mobilność urządzenia traci więc sens.

Tak czy inaczej, Ezy Tablet PC dostępny jest na rynku w cenie 679 dolarów, co w przeliczeniu daje kwotę powyżej 1950 złotych.

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.