Pierwszy przenośny monitor LCD LED

MEDL Technology prezentuje prototyp przenośnego urządzenia o nazwie "The Panel", które ma być pierwszym na świecie w pełni funkcjonalnym monitorem LCD LED z wbudowaną baterią.

Podczas konferencji DEMO w Palm Springs, firma MEDL Technology zaprezentowała prototyp pierwszego na świecie przenośnego monitora LCD z podświetleniem LED, który jest w pełni funkcjonalny. 13,3-calowy wyświetlacz o nazwie „The Panel” może pełnić wiele zadań zarówno stricte biznesowych, jak również konsumenckich. Urządzenie waży niespełna kilogram i jest kompatybilne z systemami operacyjnymi Windows oraz Mac OS, zaś z komputerem połączy się za pomocą kabla USB i będzie gotowe do pracy pod niespełna 10 sekundach.

Panel oferuje rozdzielczość 1280 x 800 pikseli, jasność na poziomie 300 nitów, współczynnik kontrastu 400:1 oraz 5 godzin pracy na baterii. Wyświetlacz może współpracować nie tylko z komputerem, ale również z odtwarzaczami multimedialnymi, kamerami, odtwarzaczami DVD, telefonami, a także konsolami do gier, jak Playstation 3 czy Xbox 360. Do dyspozycji pozostają również porty mini-HDMI, VGA, komponentowe, S-Video oraz DVI.

„The Panel” ma zadebiutować na rynku w czwartym kwartale 2010 roku, zaś jego cena ma nie przekroczyć kwoty 350 dolarów (ponad 1000 złotych).

Close

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.