The Panel mierzy 16 - 24,5 milimetra grubości

Pierwszy przenośny monitor LCD LED

MEDL Technology The Panel

Podczas konferencji DEMO w Palm Springs, firma MEDL Technology zaprezentowała prototyp pierwszego na świecie przenośnego monitora LCD z podświetleniem LED, który jest w pełni funkcjonalny. 13,3-calowy wyświetlacz o nazwie „The Panel” może pełnić wiele zadań zarówno stricte biznesowych, jak również konsumenckich. Urządzenie waży niespełna kilogram i jest kompatybilne z systemami operacyjnymi Windows oraz Mac OS, zaś z komputerem połączy się za pomocą kabla USB i będzie gotowe do pracy pod niespełna 10 sekundach.

Panel oferuje rozdzielczość 1280 x 800 pikseli, jasność na poziomie 300 nitów, współczynnik kontrastu 400:1 oraz 5 godzin pracy na baterii. Wyświetlacz może współpracować nie tylko z komputerem, ale również z odtwarzaczami multimedialnymi, kamerami, odtwarzaczami DVD, telefonami, a także konsolami do gier, jak Playstation 3 czy Xbox 360. Do dyspozycji pozostają również porty mini-HDMI, VGA, komponentowe, S-Video oraz DVI.

„The Panel” ma zadebiutować na rynku w czwartym kwartale 2010 roku, zaś jego cena ma nie przekroczyć kwoty 350 dolarów (ponad 1000 złotych).