Połknął pendrive’a, bo chciał zniszczyć dowód

Pewnemu Nowojorczykowi postawiono zarzut utrudniania śledztwa, po tym jak połknął pendrive Kingstona, chcąc zniszczyć przechowywany na nim dowód rzeczowy.

Florin Necula został aresztowany 21 stycznia, pod zarzutem umieszczania czytników kart w bankomatach, w celu kradzieży informacji z kart kredytowych. Po zatrzymaniu, pod nadzorem służb Secret Service, mężczyzna postanowił połknąć pamięć flash, którą wcześniej skonfiskowano. – Po aresztowaniu, Necula został zabrany do biura Tajnej Służby Stanów Zjednoczonych na przesłuchanie, podczas którego zagarnął dowód rzeczowy numer 2 – pamięć flash – i połknął go – czytamy w nakazie sądowym z 25 lutego.

Necula został więc oskarżony o utrudnianie śledztwa, ale to nie koniec jego kłopotów. Minęło kilka dni od momentu połknięcia pendrive’a, a on wciąż znajdował się w żołądku oskarżonego. Lekarze stwierdzili, że nie można dłużej czekać aż mężczyzna wydali przedmiot i zarządzili operację, aby usunąć pendrive. Necula ostatecznie zgodził się na chirurgiczne usunięcie urządzenia z żołądka. W tej chwili Necula przebywa w więzieniu Queens, gdzie oczekuje na wyrok sądowy.

Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.