Steve Ballmer pochwala korzystanie tylko z produktów firmy Microsoft

Pracownicy Microsoftu chowają swoje iPhone’y przed dyrekcją

Trendy

Doskonale wiemy, że Microsoft, a w szczególności Steve Ballmer, delikatnie mówiąc nie pochwala posiadania przez swoich pracowników telefonów innych firm, zwłaszcza tych od Apple. W zeszłym roku, kiedy jeden z pracowników giganta z Redmond próbował zrobić zdjęcie Ballmerowi swoim iPhone’em, szef Microsoftu tak się wściekł, że zabrał mu urządzenie, położył je na podłodze i udał, że je przydeptuje. Co prawda iPhone przeżył, ale wszyscy patrzący nie mieli wątpliwości, że Ballmer nie będzie tolerował u swoich pracowników takiej „niesubordynacji”. Jak więc teraz zachowują się pracownicy Microsoftu?

Dziennik Wall Street Journal opublikował raport, dotyczący użytkowania iPhone’a przez pracowników w siedzibie firmy z Redmond. Ponad 10 procent pracujących tam osób twierdzi, że korzysta z telefonu Apple’a. Większość z nich nie przejmuje się tym, że zostaną przyłapani na korzystaniu z niego przy biurku, w kawiarni czy nawet w sali konferencyjnej, jednak są też tacy, którzy robią wszystko, aby nikt z gadżetem ich nie przyłapał.

Jeden z pracowników powiedział – Być może raz na rok jestem na spotkaniu ze Steve’em Ballmerem i nie ważne kto do mnie dzwoni, nigdy nie odbieram telefonu.

Reklama

Co prawda niektórzy kierownicy w Microsofcie, zachęcają swoich podwładnych do korzystania z telefonów innych firm, dzięki czemu łatwiej będzie im zrozumieć konkurencję, to COO firmy, Kevin Turner, kompletnie się z taką koncepcją nie zgadza.

Steve Ballmer mu wtóruje, twierdząc że trzeba być wiernym swoim przekonaniom – kiedy dorastałem, mój ojciec pracował dla Forda, więc rodzina od zawsze kupuje i jeździ Fordami – powiedział CEO Microsoftu.