Odblokowanymi mnożnikami dotychczas mogły pochwalić się tylko procesory w wersji EE

Procesory Core i7 oraz Core i5 z odblokowanymi mnożnikami

Intel przygotowuje na drugi kwartał premierę co najmniej dwóch procesorów z odblokowanymi mnożnikami, co z pewnością ucieszy fanów overclockingu.

Intel najwyraźniej również czuje wiosnę za oknem, bowiem po prezentacji najmocniejszego dotychczas procesora na rynku, Core i7-980X, radośnie zapowiada na drugi kwartał 2010 roku premierę dwóch nowych procesorów, wyposażonych w podstawkę LGA 1156 i oferujących odblokowany mnożnik, czyli coś, co do tej pory można było znaleźć wyłącznie w procesorach w wersji Extreme Edition. Tymczasem dwurdzeniowy model Core i5-655K, wytworzony w 32-nanometrowej technologii, pracuje z częstotliwością 3,2 GHz, posiada 4 MB pamięci L3 cache, zintegrowany procesor graficzny oraz współczynnik TDP na poziomie 73W. Jest to więc nic innego, jak procesor i5-650 ze zmienioną nazwą i odblokowanym mnożnikiem, czyli w wersji dla fanów overclockingu.

Drugi z modeli, Core i7-875K to czterordzeniowy procesor wytworzony w technologii 45 nanometrów, pracujący z częstotliwością 2,93 GHz, posiadający 8 MB pamięci L3 cache oraz oferujący współczynnik TDP równy 95W.

Dokładna data premiery oraz ceny nowych procesorów nie są jeszcze znane.

Sprawdź nasz ranking procesorów!

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.