Nowy multimedialny dysk komunikuje się z komputerem i innymi urządzeniami poprzez port USB 2.0

Przenośny, multimedialny dysk twardy WD

WD prezentuje nowy dysk twardy o pojemności 320 Gigabajtów, który należy do linii My Passport AV i jest zoptymalizowany do przechowywania materiałów wideo.

My Passport AV to nowa linia dysków twardych firmy Western Digital, zoptymalizowanych głównie do przechowywania materiałów multimedialnych i przeznaczona do strumieniowego przesyłania wideo. Dysk współpracuje z wybranymi kamerami cyfrowymi Sony, odtwarzaczami Blu-Ray oraz innymi, popularnymi odtwarzaczami multimedialnymi, których pełna lista znajduje się na stronie internetowej producenta.

To, nad czym głównie pracowali inżynierowie z WD, to zgodność z technologią Direct Copy, oferowaną w nowej kamerze Handycam firmy Sony. Funkcja ta umożliwia użytkownikom tej kamery zrzucić i zarchiwizować wideo wysokiej rozdzielczości bezpośrednio na dysk MyPassport AV, bez potrzeby użycia komputera, a także w przypadku zapełnienia dysku w kamerze, zwolnić miejsce na więcej filmów HD.

Przenośne dyski My Passport AV są sformatowane w systemie plików FAT32 oraz kompatybilne z systemami operacyjnymi Windows XP, Windows Vista, Windows 7 oraz Mac OS X. Dyski te wykorzystują tę samą technologię, którą można znaleźć w dyskach WD AV, znajdujących się w kablowych i satelitarnych urządzeniach STB oraz DVR.

Zobacz też nasz ranking zewnętrznych dysków twardych!

Nowy dysk My Passport AV jest objęty 2-letnią gwarancją. Przewidywana cena dysku o pojemności 320 GB wynosi 319 złotych.

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.