Nowy multimedialny dysk komunikuje się z komputerem i innymi urządzeniami poprzez port USB 2.0

Przenośny, multimedialny dysk twardy WD

WD My Passport AV

My Passport AV to nowa linia dysków twardych firmy Western Digital, zoptymalizowanych głównie do przechowywania materiałów multimedialnych i przeznaczona do strumieniowego przesyłania wideo. Dysk współpracuje z wybranymi kamerami cyfrowymi Sony, odtwarzaczami Blu-Ray oraz innymi, popularnymi odtwarzaczami multimedialnymi, których pełna lista znajduje się na stronie internetowej producenta.

To, nad czym głównie pracowali inżynierowie z WD, to zgodność z technologią Direct Copy, oferowaną w nowej kamerze Handycam firmy Sony. Funkcja ta umożliwia użytkownikom tej kamery zrzucić i zarchiwizować wideo wysokiej rozdzielczości bezpośrednio na dysk MyPassport AV, bez potrzeby użycia komputera, a także w przypadku zapełnienia dysku w kamerze, zwolnić miejsce na więcej filmów HD.

Przenośne dyski My Passport AV są sformatowane w systemie plików FAT32 oraz kompatybilne z systemami operacyjnymi Windows XP, Windows Vista, Windows 7 oraz Mac OS X. Dyski te wykorzystują tę samą technologię, którą można znaleźć w dyskach WD AV, znajdujących się w kablowych i satelitarnych urządzeniach STB oraz DVR.

Zobacz też nasz ranking zewnętrznych dysków twardych!

Nowy dysk My Passport AV jest objęty 2-letnią gwarancją. Przewidywana cena dysku o pojemności 320 GB wynosi 319 złotych.

Chcesz być na bieżąco z CHIP? Obserwuj nas w Google News