Nowy Galaxy mierzy zaledwie 9,9 mm grubości, zaś waży 116 gramów

Samsung Galaxy S, czyli smartfon, który ma wszystko

Samsung Galaxy S GT-i9000

Podczas gdy niedawno smartfon Samsung Galaxy Spica (i5700) otrzymał aktualizację systemu Android do wersji 2.1, koreański producent ani trochę nie próżnuje. Gigant prezentuje kolejny model z serii smartfonów oznaczonych nazwą Galaxy (i7500 oraz i5700), tym razem o pełnej nazwie Galaxy S GT-i9000.

To zdecydowanie najmocniejsze i najbardziej high-endowe z całej trójki urządzenie, wyposażone w 4-calowy, pojemnościowy ekran Super AMOLED o rozdzielczości 800 x 480 pikseli, 5-megapikselowy aparat z autofokusem i możliwością kręcenia filmów HD, procesor Qualcomm Snapdragon z zegarem 1 GHz oraz system operacyjny Google Android 2.1 z nałożonym, autorskim interfejsem użytkownika.

Do dyspozycji oczywiście pozostają również: nawigacja A-GPS, łączność Bluetooth w najnowszej odsłonie 3.0, łączność WiFi b/g/n, port USB 2.0 oraz 8 lub 16 GB wbudowanej pamięci, którą można rozszerzyć o kolejne 32 GB przy pomocy kart pamięci microSD.

Smartfon bez problemu odtworzy materiały w popularnych formatach (między innymi WMV, AVI, MKV i FLV – wideo, oraz MP3, AAC, WMA, OGG oraz FLAC – audio). Możliwe jest również odtwarzanie filmów w jakości 720p.

Oprogramowanie zawiera między innymi aplikację do przesyłania strumieniowego DLNA, aplikację Swype do wprowadzania tekstu oraz przeglądarkę Layar. Bateria ma pojemność 1500 mAh, ale nie wiadomo jeszcze, na jak długie pozwoli rozmowy.

Niestety, nie ma na razie informacji kiedy smartfon Samsung Galaxy S GT-i9000 pojawi się w sprzedaży, ani też w jakiej cenie będzie można go kupić. Miejmy nadzieję, że będzie to jak najszybciej.