Tego rodzaju stacja pobierania jest bardzo praktyczna: umożliwia zarządzanie kontami użytkowników i ustawieniami sieci BitTorrent, eMule, Rapidshare i innych systemów pobierania plików. Maksimum komfortu zapewnia narzędzie Redirector, które pobierzemy ze strony internetowej Synology (www.synology.pl). Po jego zainstalowaniu wystarczy skopiować odsyłacze do interesujących nas plików do pola tekstow

Sterujemy narzędziem do pobierania plików spoza sieci lokalnej

Synology udostępnia użytkownikom swoich dysków NAS kreator pobierania plików, którym można sterować zdalnie za pomocą odpowiedniego programu w systemie Windows – ale tylko w ramach sieci lokalnej.

Tego rodzaju stacja pobierania jest bardzo praktyczna: umożliwia zarządzanie kontami użytkowników i ustawieniami sieci BitTorrent, eMule, Rapidshare i innych systemów pobierania plików. Maksimum komfortu zapewnia narzędzie Redirector, które pobierzemy ze strony internetowej Synology (www.synology.pl). Po jego zainstalowaniu wystarczy skopiować odsyłacze do interesujących nas plików do pola tekstowego, by rozpocząć ich pobieranie na dysk sieciowy NAS.

Niestety, Redirector umożliwia sterowanie jedynie dyskiem NAS znajdującym się w tej samej sieci lokalnej. Chcąc zarządzać pobieraniem przez Internet, jesteśmy więc skazani na standardowy interfejs dysku. Istnieje jednak prosta sztuczka, dzięki której skorzystamy z wygodnego narzędzia również poza domem. Najpierw zainstalujmy program Redirector na domowym komputerze. Skonfigurujmy go, a następnie za pomocą komendy »regedit« wywołajmy edytor Rejestru i wyeksportujmy klucz »HKEY_CURRENT_USERSoftwareSynologyDownload Redirector«. Teraz zainstalujmy narzędzie na komputerze poza naszą siecią lokalną. Po pierwszym uruchomieniu nie wykryje ono dysku NAS.

Zamknijmy program Redirector i zaimportujmy zapisany wcześniej klucz, a następnie za pomocą edytora Rejestru otwórzmy wpis »Server« i zmieńmy go na adres DynDNS, pod którym jest zwykle dostępny nasz dysk. Jeżeli używamy innego portu dostępowego niż domyślny port 5000, musimy też zmienić ten numer w Rejestrze. Na koniec zamknijmy edytor i jeszcze raz otwórzmy Redirector.

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.