Tablet PC z procesorem Core i7

HP dodaje do swojej oferty tablet PC, wyposażony w 12-calowy, multidotykowy ekran, wytrzymała obudowę oraz niskonapięciowy procesor Intel Core i5 lub i7.

HP rozpoczyna nowy tydzień od wydania swojego pierwszego tabletu PC z nowymi procesorami Intela – Core i5/i7. Model EliteBook 2740p posiada 12-calowy, obracany ekran multidotykowy, którego obsługiwać można również za pomocą rysika, wytrzymałą obudowę z nierdzewnej stali i magnezu (odporna na kurz, wilgoć i wibrację), niskonapięciowy procesor Intel Core i5 lub i7, 160- lub 250-gigabajtowy dysk twardy, do 8 GB pamięci RAM oraz baterię, dostarczającą do pięciu godzin pracy po jednym ładowaniu. Nie wiadomo niestety, czy HP wyposażyło swoją nową maszynę w oddzielny procesor graficzny, czy też dostępna jest jedynie zintegrowana na procesorze grafika Intela.

HP nie podało na razie specyfikacji konkretnych modeli, jednak cena najtańszego z nich wyniesie 1599 dolarów, co w przeliczeniu daje kwotę powyżej 4700 złotych.

Opcjonalnie można również dorzucić do wyposażenia 80- lub 160-gigabajtowy napęd SSD, modem 3G Qualcomm Gobi, a także ultracienką stację dokującą (za dodatkowe 300 dolarów) z nagrywarką DVD, DisplayPortem i złączem eSATA.

Wszystko ma być dostępne na rynku już w kwietniu 2010 roku.

Zobacz nasz ranking małych notebooków!

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.