Nexus One dostępny będzie wyłącznie w sklepach stacjonarnych

Telefon Google’a ma poważny problem z obsługą wielodotyku

Palmofon Nexus One ma problem z odczytem wielodotyku, jeżeli gesty są wykonywane w tej samej osi. Sprawę wykrył producent gier, którego produkt na tym urządzeniu nie działa jak powinien.

Na Android Market pojawiła się aplikacja Roberta Greena, jednego z programistów firmy Battery Powered Games. Program nie robi niczego pożytecznego – aplikacja ma na celu zademonstrowanie problemu, jaki Nexus One ma w interpretacji wielodotyku, w momencie gdy wszystkie palce poruszają się w tej samej osi. Program nazywa się Multitouch Visible Test.

Wada Nexus One powoduje, że niektóre gry są nie do przejścia, a wybrane aplikacje mogą stać się dużo mniej wygodne (a te obsługiwane gestami mogą stać się wręcz nieużywalne). Mogłoby się to wydawać drobnym problemem, ale może to też spowodować niechęć u producentów gier, a co za tym idzie, zyski Google’a mogą się skurczyć.

Problem niestety nie leży w samym Androidzie – najprawdopodobniej najciekawszy palmofon biznesowy z tym systemem, czyli Motorola MILESTONE działa w stu procentach poprawnie. Winny jest więc czujnik w ekranie Nexus One (a także w innych palmofonach z tym sensorem, takich jak Era G1 z Google czy HTC Dream).

Google potwierdziło istnienie problemu, jednak nie wydało jeszcze stosownego oświadczenia.

0
Źródło: Neowin.net
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.