Tradycyjne wizytówki wędrują do sieci

wizytownik.pl

Wizytownik pozwala na przesłanie kontaktów z telefonu oraz skrzynki mailowej do serwisu. System automatycznie dopasowuje do siebie dane z różnych źródeł i prezentuje je w formie wirtualnych wizytówek. Tak przygotowane wizytówki można dostosować do swoich potrzeb, dodając kolejne informacje, np. notatki z ostatniego spotkania. Kontakty można także dodawać ręcznie lub zdobywać dzięki wymianie z innymi użytkownikami.

Dane przechowywane w wirtualnych wizytownikach są bezpieczne przed zgubieniem, zalaniem czy też innymi wypadkami losowymi. Aby mieć do nich dostęp, wystarczy jakiekolwiek urządzenie z dostępem do Internetu.

– Często zdarzało mi się mieć bałagan w kontaktach. Część z nich miałem w skrzynce mailowej, część znajdowała się w telefonie, a jeszcze inne wizytówki leżały na biurku – mówi Wojciech Latoszek, współtwórca serwisu. – Stąd w dużej mierze pochodzi pomysł na wirtualny wizytownik. Chcemy pomóc ludziom szybko i łatwo zaprowadzić porządek w stosach papierowych wizytówek i innych źródłach, w których przechowują swoje kontakty – dodaje.

Twórcami Wizytownika są Radosław Gierwiało i Wojciech Latoszek. Serwis powstał w ramach Startup School – projektu Rafała Agnieszczaka, właściciela między innymi takich serwisów jak Fotka.pl i Swistak.pl.

Chcesz być na bieżąco z CHIP? Obserwuj nas w Google News