Ultrabezpieczny scyzoryk z pamięcią flash

Szwajcarska firma Victorinox przedstawia jeden ze swoich słynnych scyzoryków w wersji z wbudowaną pamięcią flash z dodatkowymi zabezpieczeniami, których dotąd nikt nie złamał.

Victorinox, szwajcarska firma znana z produkcji jednych z najlepszych scyzoryków na świecie, prezentuje swój najnowszy produkt, który nazywa najlepiej zabezpieczonym pendrive’em świata. Użytkownik może skorzystać z kilku warstw zabezpieczających, wliczając w to czytnik linii papilarnych i czujnik temperatury, co oznacza, że nawet obcięcie palca osoby uprawnionej do korzystania z urządzenia, nie zapewni dostępu do niego osoby nieupoważnionej. Złodziej nie będzie również w stanie wyjąć kości pamięci ze scyzoryka, gdyż ten zabezpieczony jest systemem autodestrukcji, gdy ktoś będzie próbował się do niego dobrać siłą. Szwajcarski producent jest tak pewny swoich zabezpieczeń, że zaoferował nagrodę 100 tysięcy funtów zespołowi profesjonalnych hakerów, którym uda się złamać te zabezpieczenia podczas dwugodzinnej premiery. Nikomu się to nie udało.

Ten unikalny pendrive pomieści 32 GB danych, posiada wysuwane nożyczki, ostrze, śrubokręt, latarkę LED oraz kółko na klucze. Pendrive Secure Pro w wersji 32-gigabajtowej kosztuje 180 funtów, czyli ponad 800 złotych.

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.