Biznesowy i multimedialny Windows Phone 7 bez wielozadaniowości i bez schowka

Windows Phone 7 bez wielozadaniowości, bez funkcji kopiuj-wklej

Microsoft Windows Phone 7

Niemal każda krytyka iPhone’a rozpoczyna się od argumentów – brak wielozadaniowości, brak funkcji kopiuj-wklej. To jednak wkrótce ma się zmienić, kopiować i wklejać na iPhone’ie już można, a nowa generacja dziecka Apple’a, która najprawdopodobniej pojawi się na rynku w czerwcu, będzie również posiadać funkcję uruchamiania aplikacji firm trzecich w tle. Tym bardziej więc dziwi fakt, że Microsoft postanowił upodobnić swój najnowszy mobilny system operacyjny – Windows Phone 7 – do iPhone’ów starszych generacji. Te dwie, wydaje się dla niektórych kluczowe funkcje, obsługiwać będzie nie tylko iPhone OS 4.0, ale z powodzeniem radzą sobie z nim również systemy Google Android oraz WebOS.

Wytłumaczenia braku funkcji kopiuj-wklej raczej nie ma. Microsoft chyba zapomniał zaprojektować schowek dla systemu WP7, albo po prostu zbytnio zapatrzył się w działania firmy z Cupertino sprzed kilku lat.

Brak wielozadaniowości można natomiast wytłumaczyć chęcią dłuższej pracy na baterii, która mogłaby cierpieć, gdyby użytkownik uruchamiał kilka aplikacji w tle. Wybór jednak można było pozostawić użytkownikom…

Na szczęście, wielozadaniowość w końcu zagości w progach Windows Phone 7, tylko jeszcze nie wiadomo kiedy. – Nie dopuszczamy aplikacji firm trzecich, uruchamianych na telefonie w tle. Jesteśmy przygotowani by ostatecznie wesprzeć tę funkcję, jednak w celu uzyskania długiego czasu pracy na baterii oraz zadowolenia z użytkowania telefonów przez klientów, skupiamy się początkowo na zintegrowanych aplikacjach – powiedział Charlie Kindel, menadżer platformy Windows Phone App w firmie Microsoft.

Reklama

Jeśli dodamy do tego wcześniejsze informacje o braku wstecznej kompatybilności, co oznacza brak możliwości aktualizacji telefonów z Windows Mobile 6.5 do nowszej wersji systemu, wygląda na to, że Microsoft zrobił podobny krok wstecz, jak miało to miejsce w przypadku Windowsa Visty.

Zawiedzeni?